| 20 серпня 2012
Корреспондент: Кожне п'яте яблуко, з'їдене українцем, привезене з Європи
![](/img/timthumb.php?src=/img/uploads/images/news/06_08__12_08/1291024464_142413122_1-----1291024464.jpg&w=400)
Видання розповідає, що в господарстві Миколи Олійника, керівника господарства Яблуневий сад в селі Шевченкове Черкаської області, немає високих дерев - кожна яблуня досягає максимум 2,5 м у висоту і прикріплена до шпалери - спеціальної жердини, що утримує рослину вертикально.
"Це карликовий сад голландського типу, - пояснює Олійник. - За ним зручно доглядати".
Урожай з 1 га фермер збирає зовсім не карликовий - до 40-70 т. "Звичайний "радянський" сад дає 19 т", - уточнює фермер. Йому вдалося досягти високих показників завдяки використанню найбільш врожайних сортів - бельгійського "джонаголду", голландського "голден делішеса", чеського "чемпіона" і новозеландської "гали".
Корреспондент зазначає, що такі господарства в Україні поки в меншості, а "радянських" садів, де яблука вирощують по-старому, - до 90%. Та й великі плоди Яблуневого саду, такі ж ідеальні, як вирощені в Польщі, вітчизняні покупці, впевнені, що українські яблука повинні бути меншими та гіршими, зазвичай вважають привізним товаром.
Фруктовий і овочевий імпорт почуває себе в Україні, ґрунти і клімат якої, на думку фахівців, особливо гарні для землеробства, більш ніж упевнено. Навіть в літньо-осінній сезон, коли співвітчизників, здавалося б, повинна щедро обдаровувати сезонною сільгосппродукцією рідна земля, 40% продаваних фруктів - імпортні, а взимку їх частка зростає до 75%, недавно констатував прем'єр-міністр Україна Микола Азаров. А за статистикою Держкомстату, кожне п'яте яблуко і кожен другий абрикос, з'їдені українцем, привезені з Європи.
Іншими словами, якщо Україна вирощує щорічно 900 тис. т яблук, то Польща, яка поступається їй у природних умовах, - 2,5 млн, а Франція - 1,5 млн т. Причому за роки незалежності, за даними Держкомстату, обсяг зборів вітчизняних яблук скоротився втричі, а фруктів у цілому майже вдвічі - з 3,7 млн до 2,4 млн т на рік.
Детальніше про проблеми українських фермерів і господарств, які вирощують фрукти, про майбутнє садівництва в Україні, читайте в №30 видання Корреспондент від 3 серпня 2012 року.
Коментарі
Для того щоб написати коментар потрібно авторизуватися. Немаєте аккаунта? Зареєструйтесь зараз
Останні новини
![](/img/timthumb.php?src=/img/uploads/images/news/topics/2024/07/05/photo_2024-07-05_15-15-49.jpg&h=200&w=400)
В Умані триває відбудова багатоповерхівки, в яку торік поцілила російська ракета
![](/img/timthumb.php?src=/img/uploads/images/news/topics/2024/06/25/12_(526).jpg&h=200&w=400)