| 25 серпня 2013
Яким було перше знайомство Умані з хасидами?
![](/img/timthumb.php?src=/img/uploads/images/news/09_07__15_07/2.jpg&w=400)
1988 рік… Це був час, коли стосунки між СРСР та Ізраїлем підтримувалися через постійних представників ЦК Компартії Радянського Союзу та Ізраїлю.
Після переговорів на найвищому рівні і відповідних розпоряджень по вертикалі (був дзвінок з ЦК Компартії України) до Умані приїхав постійний представник ЦК Компартії Ізраїлю в Радянському Союзі Леон Захаві, дуже скромний, невисокий на зріст, середнього віку чоловік, з яким ми налагодили механізм відвідання могили. Саме після цього відбувається перший масовий приїзд хасидів до Умані...
Тоді у групі нараховувалось близько 200 чоловік хасидів з Ізраїлю, які приїхали до Союзу через «Інтурист», мали зупинитись у Вінниці і звідти здійснювати почергові рейси на могилу.
На жаль, керівництво групи хасидів змогло знайти спільну мову з екскурсоводами лише їм відомими способами, і, м’яко кажучи, вони пустили справу на самоплив, тому всі 200 туристів-хасидів приїхали до Умані одночасно, фактично самовільно поселилися в готелі «Умань». Інші постояльці під таким незвичайним натиском губилися і поспішно покидали своє тимчасове житло. Дивним тоді для уманчан був не тільки зовнішній вигляд хасидів, а й поведінка, незвичайні ритуали.
Можна собі уявити подив уманчан, хасиди, бо то було чи у кінці вересня, чи на початку жовтня, на човнах виїздили на середину Осташівського ставу і там, «як мати народила», стрибали у воду. Тепер жителі Умані знають, що це обов’язкова процедура «омовіння» після молитви
Ось таким було перше знайомство Умані з хасидами.
1988 рік став початком масового приїзду брацлавських хасидів до Умані на єврейський Новий рік, причому, їх кількість з року в рік збільшується. Варто лише сказати, що від 200 осіб в 1988 році їх кількість зросла майже до 25 тис. у 2011 році.
Коментарі
Для того щоб написати коментар потрібно авторизуватися. Немаєте аккаунта? Зареєструйтесь зараз
Останні новини
![](/img/timthumb.php?src=/img/uploads/images/news/topics/2024/07/05/photo_2024-07-05_15-15-49.jpg&h=200&w=400)
В Умані триває відбудова багатоповерхівки, в яку торік поцілила російська ракета
![](/img/timthumb.php?src=/img/uploads/images/news/topics/2024/06/25/12_(526).jpg&h=200&w=400)