| 19 червня 2012
В Умані безкоштовно здавали кров
![](/img/timthumb.php?src=/img/uploads/images/news/donor_h_460x448.gif&w=400)
. Такий захід проводився на базі уманської станції переливання крові. До звичного чаю, який дають людям після здачі, було закуплено печиво і солодощі. Також працівники станції вітали своїх постійних донорів.
В Умані за здану кров фактично не платять. Донор отримує 10 гривень «на обід».
- Але який же то обід на десять гривень? Тому ми й не кажемо, що ми оплачуємо донорську справу. – говорить головний лікар станції переливання крові Клименко Іван.
За один рік станція приймає більше двох тисяч донорів.
- В основному – це родичі хворих, або знайомі. – коментує Іван Михайлович.
- За один раз в людини беруть 450 мл крові. Це не так і мало. Людина вагою менше 60-65 кг до здачі не допускається. На жаль, зараз ми не можемо брати менші дози, плануємо зробити збір крові до 250 мл на осінь. – говорить працівниця закладу Ольга.
Всесвітній день донора відмічають 14 червня
Ріка Гордашевська
Коментарі
Для того щоб написати коментар потрібно авторизуватися. Немаєте аккаунта? Зареєструйтесь зараз
Останні новини
![](/img/timthumb.php?src=/img/uploads/images/news/topics/2024/07/05/photo_2024-07-05_15-15-49.jpg&h=200&w=400)
В Умані триває відбудова багатоповерхівки, в яку торік поцілила російська ракета
![](/img/timthumb.php?src=/img/uploads/images/news/topics/2024/06/25/12_(526).jpg&h=200&w=400)